Yardım & Destek

Teslimatımı yapacak kargo firmasını değiştirebilir miyim?

Siparişinizin teslimatını yapacak kargo firması değiştirilememektedir.

Sipariş verdiğiniz ürünün türüne, boyutuna, ağırlığına ve siparişin gönderileceği adrese göre sistemsel olarak seçilmektedir.

Siparişim belli bir saat aralığı / tarihte teslim edilebilir mi?

Kargo teslimatlı siparişlerde kargo firmasının çalışma saatleri içinde gerçekleşir, özel bir teslimat saati belirlenemez.

Siparişim ileri bir tarihte teslim edilir mi?
Sipariş verilen ürünlerin gönderim tarihinde herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır. Ürünler, stok durumu ve gönderim türüne göre belirli sürelerde hazırlanıp taahhüt edilen en kısa sürede adresinize gönderilmektedir.

Bendevar.com gönderimlerinde hangi kargo firmalarıyla çalışılıyor?

Yurt içinde siparişleriniz;

PTT

Yurtiçi Kargo

MNG Kargo

Horoz Lojistik

ile teslim edilmektedir.

Eğer satın aldığınız ürünün satıcısı soru kabul ediyorsa siparişinizi seçtikten sonra satıcıya sor butonu ile sorularınızı satıcıya iletebilirsiniz. Ayrıca ürün sayfasına giderek satıcıya sor sekmesi üzerinden de soru kabul eden satıcılara sorularınızı iletebilirsiniz.

Kargomu şubeden teslim alabilir miyim?

Teslimat sürecimizde; siparişiniz, belirlediğiniz teslimat adresine yapılır.


Talep ettiğiniz durumlarda; paketinizi şubeden teslim almak isterseniz, paketinizin iletildiği kargo şubesiyle iletişime geçmeniz halinde kimliğinizi veya teslimat kodunu ibraz ederek ürününüzü teslim alabilirsiniz.

Siparişimdeki ürünler farklı adreslere teslim edilebilir mi?

Siparişinizin tek bir adres üzerinden kaydı yapılmaktadır. Farklı adrese gönderilmesini istediğinizi ürünler için ayrı ayrı sipariş vermeniz gerekir.

Siparişimdeki ürünler aynı anda teslim edilebilir mi?

Siparişinizde, satıcısı aynı olan firmalardan ürünler varsa; stok durumu, ürün tipi ve boyutları gibi koşulların birlikte gönderime uygun olması halinde, aynı anda paketlenerek kargoya verilebilir.

Siparişinizde, farklı satıcı firmalardan ürünler varsa ise; ürünler ayrı zamanlarda teslim edilir. Çünkü ürünlerin tedariği, gönderim süresi, çıkış yerleri satıcı firmaya göre değişebilir.

Ayrı siparişlerim aynı kargoyla topluca gönderilebilir mi?

Her bir sipariş satıcı firma, teslimat tipi, teslimat zamanı, fatura/teslimat adresi, ürün tipi, boyutları ve hacmi gibi farklı özelliklere sahip olduğundan ayrı takip edilmektedir. Bu sebeple adres bilgisi aynı olsa da siparişler tek bir kargo ile gönderilmeyip sipariş şeklinize göre birbirinden ayrı olarak adresinize gönderilebilir.

Kargo bedava olması gereken siparişimde neden kargo bedeli yansıtılıyor?

Belirli tutar üzeri siparişlerde Kargo Bedava kampanyasından yararlanabilirsiniz. Almak istediğiniz ürünü sepete eklediğinizde sağ üst köşede  kaç TL'lik ürün daha eklerseniz kargo bedava olacağını görebilirsiniz.

Tek seferde belirtilen tutarda alışveriş yapılarak kampanyadan yararlanılır.

Kampanya sadece Türkiye içi gönderilerde geçerlidir.

Bendevar.com kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Siparişinizin ödemesinde hediye çeki kullanmanız durumunda kampanya tutarı, hediye çeki dışında kalan ödeme miktarınız üzerinden hesaplanmaktadır. Hediye çeki olarak kullanılan tutar kapsama dahil edilmemektedir.

Premium üyelerine kargo bedavadır.