Yardım & Destek

Ürünümü iptal edebilir miyim?

Ürününüz Aras Kargo, Horoz Lojistik, PTT kargo firmalarından biri ile gönderilecekse ürün kargoya verildikten sonra üyeliğiniz üzerinden “Siparişlerim” sayfasından siparişlerinize erişebilir, siparişlerinizin yanında bulunan İptal Et butonu ile iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak tüm kargo firmaları için; dilerseniz siparişiniz adresinize geldiğinde teslim almadan iade edebilir ya da teslim aldıktan sonra iade koşulları kapsamında ürünü 14 gün içinde “Siparişlerim” “Kolay iade et” adımından iade edebilirsiniz.

“İptal Et” butonunun aktifliği siparişinizin durumuna ve/veya gönderen tedarikçiye göre değişebilmektedir.

Ürünümü nasıl iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Bendevar.com' a başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

1-İade koşullarına dikkat edin

-Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması,
-Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
-Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda eksiksiz ve hasarsız gönderilmesi gerekir.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürün tiplerinden biri, "Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerdir. (İç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık, epilatör, tıraş makineleri vb.) "

2-İade talebi oluşturun

Siparişlerim sayfası altında iade etmek istediğiniz ürünün içinde olduğu siparişi açın ve "Kolay İade Et" seçeneğini seçin.

İade etmek istediğiniz her ürün için ayrı bir iade talebi açmalısınız. Her ürünü size sunulan ayrı gönderi kargo kodu ile göndermelisiniz. Aynı kodla farklı ürünler gönderilmemelidir.

3-İade etmek istediğiniz ürün ve sebebini seçin

İade etmek istediğiniz ürünü seçtikten sonra bir sonraki adımda iade sebebinizi açıklayan seçeneklerden size uygun olanı belirtin. İade talebi sırasında sadece aynı satıcıdan alınan ürünler iade edilebilir.

4-İade sebebinizi yazın

İade sebebinizi detaylıca belirtmelisiniz. Ayrıca bu adımda fotoğraf da ekleyebilirsiniz.

5-Kullanmak istediğiniz iade yöntemini seçin

Kargo şubesine teslim edeceğim seçeneğini seçin.

Size verilen kargo kodunu not edin.

Kargo şubesine teslim etmek isterseniz ilgili kargonun şubesine ücretsiz olarak 7 gün içerisinde paketi teslim edin.

* Büyük hacimli ürünlerin iadesini kapınızdan almak için ilgili kargo firması sizi arayarak randevu oluşturacaktır.

6-İade talebiniz oluşturulur

Ekranda çıkan kargo gönderi kodunu kullanarak ürününüzü belirtilen tarihe kadar ambalajı açılmamış, orijinal kutusunda, tüm aparatları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız geri göndermelisiniz.

7-Kargo kodunu not etmeyi unutmayın

Ürünü göndereceğiniz adres, iade için aldığınız kargo kodunun içerisinde mevcuttur. Herhangi bir adres belirtmenize gerek yoktur.

8-Ürünü teslim edin

Ürün, tüm aparatlarıyla eksiksiz bir şekilde paketle ve kargo gönderi koduyla ilgili kargo firmasına teslim edilmelidir. 

9-İade Sürecinizi takip edin

İade talebinizle ilgili bilgiye "Hesabım - Siparişlerim" sayfasında ilgili sipariş detayından veya “Soru ve Taleplerim” sayfasından ulaşabilirsiniz. Aynı dönemde birden fazla ürününüz için iade talebi oluşturduysanız, her ürünün bildirimini ayrıca kontrol etmeyi unutmayınız.

İade talebinizin güncel durumu e-posta, mobil uygulama bildirimleri ve SMS yoluyla size bildirilir.

10-İade Onayı

İade talebiniz onaylandığında iade tutarı otomatik olarak maksimum 1 iş günü içerisinde ödeme yönteminize göre geri aktarılır. Geri ödemenizin kartınıza veya hesabınıza yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişebilir.

Ödeme süreleri ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İade koşulları nelerdir?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde bendevar.com'a başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

İade Koşulları:

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;

Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,

Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,

Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kurumsal firma alışverişinizde iade faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişin izlerinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bendevar.com, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler için cayma hakkı geçerli değildir. (Parfüm, iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık, epilatör, tıraş makineleri vb.)

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Satıcısı Bendevar Olan Ürünler:
Ürün faturalandırma sürecine girene kadar değişim talep edebilirsiniz. Faturalandırma sürecine yer alan ürünlerde herhangi bir işlem yapılamıyor.

Satıcısı Bendevar Olmayan Ürünler:
Depoları farklı yerlerde olduğundan değişim talebi alınamıyor.

Teslimatı tamamlanmış ürünlerde hızlı değişen stok ve tedarik koşulları nedeniyle değişim yapılamıyor. Böyle durumlarda “Siparişlerim” sayfasında ürünün yanındaki "Kolay İade Et" butonuna tıklayarak iade talebi açabilirsiniz. Ürününüz iade koşullarına uygunsa ücret iadesi yapılır. İadenizin tamamlanmasının ardından dilerseniz yeniden istediğiniz ürün için sipariş verebilirsiniz.

İade / iptal ettiğim siparişimde kullandığım kupon hesabıma geri tanımlanır mı?

Kupon kullanarak yaptığınız alışverişlerde iptal/iade olması durumunda kuponunuz iptal/iade işleminin tamamlanmasının ardından otomatik olarak 3 iş günü içerisinde Bendevar.com hesabınıza geri tanımlanır.

Kuponunuzun hangi tarihler arasında aktif olacağını ve hangi koşullarda kullanılabileceğini de 'Hesabım - Kuponlarım' sayfasından takip edebilirsiniz.

Sipariş tutarının tamamı kupon ile ödendiyse, iptal/iade tutarının tamamı Bendevar.com  hesabınıza tekrar yeni bir kupon olarak tanımlanır.

Siparişiniz tutarınızın bir kısmı kupon ile ödendiyse, iade edilecek ürün tutarı, toplam sipariş tutarına oranlanır ve bu şekilde hesabınıza tanımlanacak kupon tutarı ve bankanıza geri ödenecek tutar belirlenir.

İade işleminin tamamlanmasının ardından 3 iş günü geçmesine rağmen kuponunuz hesabınızda görünmüyorsa bize ulaşabilirsiniz.

Örneğin; 100 TL’lik ürün sipariş verdiniz. Siparişin 40 TL’sini kupon ile 60 TL’sini kredi kartıyla ödediniz. İade ettiğiniz ürünlerin toplam ücretinin 50 TL olması durumunda; 20 TL kupon olarak Bendevar.com hesabınıza tanımlanır, 30 TL satın alırken kullandığınız kredi kartınıza geri ödenir.

İptal işlemini geri alabilir miyim?

İptal edilen siparişler tekrar aktif edilememektedir. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.